Nemecko znížilo odhad rastu ekonomiky o viac ako trojnásobok

DAVOS/SWITZERLAND, 28JAN11 - Angela Merkel, Federal Chancellor of Germany speaks during the session 'Revitalizing Global Trade' at the Annual Meeting 2011 of the World Economic Forum in Davos, Switzerland, January 28, 2011. Copyright by World Economic Forum swiss-image.ch/Photo by Sebastian Derungs

Nemecká vláda v stredu po druhýkrát v roku znížila celkový ekonomický rast nemeckého hospodárstva na 0,5%. Je to pokles z pôvodne odhadovaných 1,8%. Medzi hlavnými dôvodmi poklesu rastu hospodárstva sa uvádza pokles výroby automobilov v dôsledku emisných štandardov, nejasnosti okolo Brexitu a celkové napätie vo svetových hospodárskych vzťahoch.

Minister hospodárstva Altmaier uviedol, že silný domáci dopyt a rast výstavby by v druhej polovici roka mali prispieť k posilneniu hospodárskeho výkonu krajiny. V prípade, že sa podarí vyrokovať Brexit s dohodou, Nemecko by mohlo zaznamenať v roku 2020 hospodársky rast na úrovni 1,4%.

Nemecko patrí medzi najväčšiu európsku ekonomiku a jednu z najväčších na svete. Minister hospodárstva zároveň odmietol úvahy Merkelovej hovorcu, že Nemecko by mohlo zvažovať zavedenie stimulačného balíku. Minister Altmaier naproti tomu navrhol, aby nemecká vláda odložila zavedenie plánovaných prísnejších regulácií a zaťaženia na podnikateľskú sféru a to až do času, kedy sa nemecké hospodárstvo stabilne nevráti k hospodárskemu rastu.

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*