Fúziou vznikol najväčší gigant na trhu so zlatom

Spoločnosti Newmont Mining Corp. a Goldcorp Inc. ukončili vzájomné spojenie a vytvorili novú spoločnosť Newmont Goldcorp Corp., čím vznikla najväčšia spoločnosť na svete v oblasti ťažby zlata. Podľa odhadov bude spoločnosť ročne produktovať 6 až 7 miliónov uncí zlata a to v časovom horizonte desiatok rokov.

Newmont Goldcorp Corp. bude na neworskej burze NYSE obchodovaná pod symbolom NYSE: NEM a na burze v Toronte TSX: NGT.
„Dosiahli sme náš cieľ, stať sa lídrom na trhu so zlatom a túto pozíciu si udržíme tým, že budeme realizovať víťaznú stratégiu,” povedal Gary J. Goldberg výkonný riaditeľ spoločnosti. „Naša stratégia sa opiera o zlepšenie bezpečnosti, efektivity na súčasných prevádzkach a zároveň budeme investovať do nových projektov, aby sme zabezpečili produkciu pre budúce generácie. Rovnako dôležité je pre nás, aby sme naplnili očakávania našich akcionárov v oblasti zvyšovania hodnoty podniku a udržania jeho výkonnosti,” uzavrel Goldberg.

Fúzia by mala priniesť synergie pred zdanením vo výške 365 miliónov dolárov a zvýšenie cash flow na akciu o 34%.

Nová spoločnosť má mať najväčšie zlaté rezervy v sektore a zároveň lokalizácia týchto zlatých rezerv je v lokalitách so stabilnou jurisdikciou.
Akcionári oboch spoločností odsúhlasili spojenie firiem v tomto mesiaci s tým, že spoločnosť Newmont sa rozhodla vyplatiť jednorázovú dividend pre akcionárov vo výške 88 centov, aby pocítili bezprostredný finančný benefit.

V blízkom čase ide už o druhú obriu akvizíciu. Konkurenčná spoločnosť Barrick odkúpila Randgold Resources Ltd.

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*