Investičný génius Jim Rogers : Krach príde a ľudia za túto politiku zaplatia strašideľnú cenu

Najúspešnejší investor s komiditami na svete Jim Rogers, sa počas svojej prednášky na MoneyShow v San Franciscu vyjadril, že svet smeruje k najhoršej finančnej kríze v jeho živote. Ekonomickú situáciu na svete považuje za katastrofálnu, ktorá je spôsobená finančnou politikou, ktorú zvolili centrálne banky po kríze v roku 2008 v podobe nulových a dokonca niekedy záporných úrokových mier.

“Nikdy v dejinách neboli úrokové miery tak nízko. V niektorých krajinách máme úroky dokonca negatívne. Toto sa nikdy v dejinách nestalo. Niektorí guvernéri mimo kamier sami priznávajú, že je to experiment a nevedia, čo to prinesie.”

“Všetci za toto zaplatíme strašidelnú cenu. Úrokové miery sa vrátia na normálne úrovne. Je možné že pôjdu ešte vyššie. V momente, ako sa toto udeje, ľudia za to zaplatia veľmi, veľmi vysokú cenu.”

Jim Roger považuje vyjadrenia bývalej predsedkyne americkej centrálnej banky Jannet Yellen, že svet už nikdy nezažije recesiu, za úsmevné a na rozdiel od nej očakáva, že nastávajúca kríza bude epických rozmerov.

Rogers ľudí upozornil, že zásoba peňazí FED za posledných 10 rokov narástla o 500% a svet je zadlžený ako nikdy pred tým. Kým pred ešte 30 rokmi boli USA celosvetovým veriteľom, v súčasnosti sú podľa Rogersa “najväčším dlžníkom a to nielen teraz na svete, ale v dejinách. Je až neuveriteľné čo americkí politici dokázali urobiť v tejto oblasti za tak krátku dobu.” Z tohto dôvodu je nereálne očakávať, že ekonomický rast potrvá večne.

Napriek tomu Rogers prezradil, že majetok drží v súčasnosti v amerických dolároch a to nie preto, že by dolár bol pevnou menou, ale ľudia v panike si myslia, že dolár je bezpečný a preto očakáva jeho zhodnocovanie. “V roku 2008 vypukla finančná kríza na Islande. Nikto nevedel, že nejaký Island existuje. Potom však prišlo na rad Írsko až skrachoval Lehman Brothers” preto si Rogers myslí, že krízu dokáže spustiť udalosť, ktorú finančný svet ani nesleduje.

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*