Trump sa sťažoval, že Twitter mu vymazal časť priaznivcov

(Official White House Photo by Tia Dufour)

Podľa amerických médií sa stretol americký prezident Donald Trump s výkonným riaditeľom spoločnosti Twitter Jack Dorsey a strávil “dlhý čas” otázkami ohľadom príčin, prečo stratil viacerých svojich priaznivcov na Twitterovom účte.

Stretnutie sa uskutočnilo minulý týždeň pár hodín potom, čo Trump napadol Twitter za to, že má byť údajné nepriateľský voči konzervatívcom. Po stretnutí Trump uviedol: “dnes bolo prediskutovaných veľa tém ohľadom tejto platformy spolu s Jackom. Preberali sme aj otázku sociálnych sietí vo všeobecnosti. Teším sa na ďalší otvorený dialóg.”

Dorsey, ktorý sa s Trumpom stretol po prvýkrát, na Twitteri následne uviedol: “Ďakujem za čas. Twitter tu je pre to, aby slúžil celej verejnosti. Budeme sa snažiť urobiť ju zdravšou a viac občianskou. Ďakujeme za debatu ako to urobiť.”

Podľa zdroja sa snažil Dorsey prezidentovi Trumpovi vysvetliť, že Twitter sa v uplynulom období pokúšal odstrániť podvodné účty a veľa takýchto účtov bolo automaticky zmazaných, pričom sa to netýka len účtu amerického prezidenta, ale rovnako aj výkonného riaditeľa Twitteru.

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*