Tesla vykázala historicky najlepšie výsledky

Tesla Inc ohlásila čistý zisk, pozitívny cashflow a vyššie ako očakávané marže. Počas stredajšieho ohlasovania výsledkov je to po prvýkrát, čo sa materializovali sľuby Elona Muska investorom z minulosti, ktorý sľuboval, že pri zvýšenom predaji Modelu 3 sa spoločnosť postaví ekonomicky na nohy.

Voľný cash flow dosiahol 882 miliónov dolárov a bol pozitívny len tretíkrát v dejinách firmy. Tesla ju dosiahla predovšetkým vďaka nárastu výroby a efektívnejším využívaním kapitálu.

Príjmy dosiahli 6,8 miliardy USD a marža narástla z 15% na 20%. Akcie spoločnosti zaznamenali 14% nárast po oznámení správy o hospodárení v treťom štvrť roku.

Po 15 rokoch existencie je to prvýkrát čo sa spoločnosť dostala do zelených čísiel a Musk zároveň prehlásil, že “môžeme dosahovať pozitívne cash flow a byť ziskový vo všetkých nastávajúcich štvrťrokoch.” Musk zároveň potvrdil, že firma neplánuje zvýšiť dlh, ani upísať nové akcie.
Tesla zároveň oznámila, že plánuje s predajom Modelu 3 v Európe v prvom kvartáli budúceho roku a v čine v polovici budúceho roka.

Musk zároveň povedal, že plánuje začať s produkciou v Číne “nákladovo efektívnym spôsobom”, pričom detaily o budúcej fabrike neuviedol.
Spoločnosť vyrába v súčasnosti 5000 automobilov týždenne.

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*