Investovanie do marihuany sa stáva hitom

Odhady spotreby marihuany v krátkodobom horizonte do roku 2021 má narásť zo súčasných 270 ton na 550 ton, pričom počet legálnych užívateľov má dosiahnuť  5 miliónov užívateľov z terajších 2,5 milióna.

Nie je preto prekvapením, že čoraz väčší počet investorov investuje do lídrov na trhu. Constellation Brand STZ ako popredný investor v sektore alkoholu a destilátov sa rozhodol odpredať 30 značiek na trhu s vínom a preorientovať investície do vlastníctva producentov marihuany. Po oznámení tejto informácie narástla cena akcie spoločnosti o 7%.

Constellation Brand STZ kontinuálne navyšuje svoj majetkový podieľ v poprednom pestovateľovi marihuany, kanadskej spoločnosti Canopy Growth CGC. Po ďaľšej investícii vo výške 4 miliardy dolárov je jej majetkový podieľ v spoločnosti 38%. Do konca fiškálneho roku by obrat Canopy Growth mohol dosiahnuť 1 mld dolárov. Podľa výkonného riaditeľa Constellation Brands Bill Newlandsa, nárast segmentu spotrebiteľov vidia v uvedení na trh nápojov obohatených o zložku marihuany. „Myslíme si, že toto je presne to, čo hľadá generácia mladých ľudí, ktorým záleží na zdraví,“ uviedol Newlands.

Výrazný nárast dopytu po marihuane spôsobila jej legalizácia na území Kanady.

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*