General Electric prestáva byť klenotom americkej ekonomiky

The logo of General Electric is pictured at the 26th World Gas Conference in Paris, France, June 2, 2015. REUTERS/Benoit Tessier - RTR4YIOG

Akcie spoločnosti General Electric v piatok na burze padli o ďalších 6% a obchodujú sa za najnižšiu cenu od marca 2009. Akcia je dlhodobo pod tlakom investorov, ktorí spochybňujú rentabilitu jej činností a silu finančnej súvahy. V piatok JP Morgan znížil cieľovú cenu na 6 USD za akciu, čo stlačilo cenu počas obchodovania na 8,15 USD.

General Electric ohlásilo v treťom štvrťroku stratu až 22,8 miliárd USD a priznalo, že bude čeliť hlbokému účtovnému auditu zo strany daňového úradu. Podľa analýzy JP Morgan, GE vykazoval ešte pred dvoma rokmi zisk vo všetkých sektoroch, v ktorých pôsobí, pričom do roku 2020 má firma byť v šiestich sektoroch bez zisku alebo dokonca v strate. Analytici sa obávajú primárne nie o hotovosť firmy, ale o fundamentálne fungovanie jednotlivých podnikateľských činností. Napriek tomu, že firma padla behom necelých dvoch rokov z úrovne 30 USD, cena nezodpovedá stále podľa JP Morgan skutočnej hodnote.

Na stanovisko JP Morgan reagoval aj hovorkyňa spoločnosti Jennifer Erickson, ktorá uviedla, že “Ge je spoločnosť so silným fundamentom a silnou likviditou. Uskutočňujeme agresívne kroky na posilnenie našej účtovnej súvahy a urýchľujeme zmeny, ktoré prinesú úspech.”
Akcie GE boli vyradené z blue-chip DJI a len tento rok klesli o 50%

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*