Dyson bude vyrábať elektromobily v Singapure

James Dyson, britský miliardár, majiteľ značky Dyson, pôsobiacej vo vzduchovej technike, sa rozhodol postaviť fabriku na výrobu elektromobilov,v Singapúre, aj keď sa očakával, že uprednostní Veľkú Britániu. V odôvodnení uviedol, že výroba bude bližšie ázijským zákazníkom, dodávateľom a v krajine sa nachádza kvalifikovaná pracovná sila.

71 ročný podnikateľ bol zástancom brexitu a v súčasnosti sa zameriava na ostrovoch na výskum a vývoj, kým výrobu produktov realizuje v Ázii. Dyson minulý rok prezradil, že 400 členný tajný vývojársky tím pracuje viac ako dva roky na vývoji elektromobilu. Projekt má mať hodnotu 2,6 miliardy dolárov.

Dyson je považovaná za jeden z najúspešnejších podnikateľských projektov v Británii. Zamestnáva 1100 ľudí a produkuje 21 miliónov digitálnych elektrických motorov. Fabrika má byť postavená v roku 2020 a prvý elektromobil má opustiť výrobnú linku o rok neskôr.
Premiér Singapuru na rozhodnutie reagoval: “vyrábali sme v 80 rokoch automobily. Teraz sa k tomu vraciame s tým rozdielom, že teraz budú zelenšie, lepšie a viac high tech.”

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*