Deutsche bank po rokovaniach s Commerzbank naďalej zostáva jednou z najproblematickejších bánk

Dve nemecké problémové banky Deutsche Bank AG a Commerzbank AG neúspešne ukončili rokovania o vzájomnom spojení. Toto rozhodnutie vyvoláva otázky o ich budúcnosti.

Obe banky sa zhodli, že spojenie oboch bankových domov by bolo “príliš komplikované.” Vo štvrtkovom stanovisku tiež uviedli, že by spojenie bolo sprevádzané veľkými nákladmi a aj nárokmi na dodatočný kapitál.

Predovšetkým pred Deutsche Bank stojí úloha prísť už s piatym ozdravným plánom od roku 2015 a pred akcionármi bude musieť obhájiť svoju stratégiu, ako chce naštartovať rast a priniesť akcionárom zvýšenie hodnoty akcií.

Lepšie ako Deutsche Bank je na tom druhá banka Commerzbank. Jej 15 percentným vlastníkom je naďalej nemecká federálna vláda a záujem o jej kúpu sa predpokladá, že bude podstatne väčší ako v prípade Deutsche Bank. Medzi hlavných potenciálnych kupcov sa považuje ING Groep a talianska UniCredit SpA.

Deutsche Bank a Commerzbank viedli rokovania o vzájomnom zlúčení od polovice marca, ale od začiatku boli konfrontované veľkou opozíciou zo strany odborov a aj akcionárov.

Deutsche Bank zostáva naďalej jednou z najproblémovejších bánk na svete. Aktíva banky sú v hodnote 1,5 bilióna dolárov. Jedným z riešení je zníženie počtu pobočiek, ale odbory zásadné namietajú prepúšťanie zamestnancov.
Obe nemecké banky stratili už 90% z ceny akcií z čias, kedy boli na vrchole. Po vypuknutí finančnej krízy sú obe banky v zložitej situácii.

Please follow and like us:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*